Blog

Indialucia - zdjęcie artystów uczestniczących w koncercie

Indialucia M. Czachowskiego powraca do Tychów w styczniu 2024 r.

Indialucia, niezapomniany projekt wirtuoza gitary Michała Czachowskiego powraca do Tychów w styczniu, w roku kolejnej Śląskiej Jesieni Gitarowej. Koncert łączący flamenco i muzykę indyjską z udziałem zjawiskowej tancerki Anny Mendak odbędzie się 14 stycznia 2024 roku o 19.00 w Mediatece. Bilety można znaleźć na stronie ticketmaster.pl

INDIALUCIA to niezwykła podróż dźwiękowa, w której tradycyjne brzmienia dwóch kultur spotykają się i tworzą coś zupełnie nowego i ekscytującego. Michał Czachowski, uzdolniony gitarzysta i kompozytor, postanowił połączyć swoje zainteresowania flamenco z fascynacją muzyką indyjską, tworząc w ten sposób unikatowy projekt w 1999 roku. Działania muzyczne
z artystami z całego świata zaowocowały licznie nagradzanymi wydawnictwami – płytą o tym samym tytule (Indialucia) w roku 2005 i drugą (Acato) w 2017 oraz lubianymi na całym świecie koncertami z udziałem wielu wybitnych muzyków z Polski, Indii, Włoch i Hiszpanii.

Michał Czachowski sięga po klasyczne elementy flamenco i tradycyjne dźwięki indyjskiej muzyki. Gra na gitarze, pełna pasji i wirtuozerii, sprawia, że słuchacz przenosi się w zupełnie inne miejsce. Wirtuozowi gitary towarzyszą utalentowani muzycy, którzy wnoszą własny wkład w tę muzyczną podróż: Michał CZACHOWSKI (Polska) – gitara flamenco, Leo VERTUNNI (Włochy) – sitar, Manish MADANKAR (Indie) – tabla, Isaac PEÑA GONZÁLEZ (Hiszpania) – cajón, a całości dopełnia zjawiskowa Anna MENDAK (Polska) w żywiołowym pokazie tańca flamenco.

Repertuar koncertowy INDIALUCII wyraża i osobowościowe i muzyczne połączenie dwóch kultur, dzięki czemu publiczność doświadcza stymulującej energii różnych tradycji kulturowych połączonych w jedno. Improwizacja i rytm są wspólnymi elementami obu stylów, dzięki czemu każdy koncert wygląda absolutnie niepowtarzalnie.

Koncert INDIALUCIA to nie tylko wyjątkowe doświadczenie dla miłośników flamenco i muzyki indyjskiej, ale także dla wszystkich poszukujących czegoś nowego i fascynującego. To moment, w którym granice między kulturami zlewają się w harmonii dźwięków, spotkanie dwóch odległych od siebie światów, a te dzięki muzyce stają się jednością. Kto uczestniczył w Śląskiej Jesieni Gitarowej w 2016 roku, mógł doświadczyć tego muzycznego zjawiska, które na długo zapada w pamięć.

 

Bilety w cenie 70 złotych można znaleźć na portalu Ticketmaster.pl: https://www.ticketmaster.pl/event/33821