Blog

Specjalny system nagłośnieniowy na Śląskiej Jesieni Gitarowej

Dzięki uprzejmości firmy Yayuma koncerty podczas festiwalu Śląskiej Jesieni Gitarowej w Tyskiej Mediatece będą nagłośnione w standardzie Pona Sound. Jest to nowy rodzaj przetwarzania dźwięku, który pozwoli na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie brzmienia instrumentów w nagłośnieniu. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: yayuma.com oraz ponasound.com

YAYUMA to spółka istniejąca od 2015 roku. Swoją nazwę wzięła od pierwszych sylab imion jej założycieli, czyli Jarka, Jurka i Marcina. Firma już w 2009 roku zaczęła badania nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby podnieść jakość dźwięku odtwarzanego przez systemy audio. Odkrycie, którego dokonał jeden z założycieli – Jurek Pona, dotyczy fundamentów procesu przetwarzania sygnału audio i ma potencjał do zrewolucjonizowania świata muzyki i nie tylko.

Celem firmy YAYUMA jest stworzenie nowego standardu audio bazującego na technologii PONA sound. Technologia ta zmienia sposób sterowania sygnałem, co pozwala znacząco zbliżyć się do wzorca naturalnego brzmienia.

Pona Sound to nowy wymiar dźwięku. Dzięki tej opatentowanej technologii muzyka nabiera emocji i intensywniej oddziałuje na odbiorcę. Dotąd niesłyszane informacje zostają wydobyte i muzyka wybrzmiewa tak, jak nigdy dotąd. Zyskujemy nową jakość, która znajdzie zastosowanie w każdej branży. To nie tylko poprawa jakości muzyki, ale szeroko rozumiana poprawa przetwarzania sygnału audio.

PONA sound to technologia niwelująca zakłócenie występujące przy przetwarzaniu sygnału audio. Zakłócenie to występuje zawsze, w każdym systemie audio, a wynika z niekompletnego dopasowania praw fizyki odpowiedzialnych za rejestrację i odtwarzania sygnału audio. Wynikiem tego jest utrata dużej ilości informacji, które są zarejestrowane, ale nie są odtwarzane, gdyż dzisiejszy głośnik nie potrafi ich odtworzyć. Technologia PONA sound usuwa to zakłócenie poprzez zmianę sposobu sterowania głośnikiem, dzięki czemu głośnik po raz pierwszy w historii może odtwarzać ukryte dla niego wcześniej informacje.