Richard Galliano & Sylvain Luc

Richard Gallioano Syvian Luc (1)Akordeonista Richard Galliano i gitarzysta Sylvain Luc to duet nadzwyczajny. „Pan Akordeon”   i „Pani Gitara”, jak są nazywani, poznali się już w 1990 roku i wielokrotnie występowali razem na scenie. Z biegiem lat stracili ze sobą kontakt, jednak nigdy nie porzucili myśli o dalszej współpracy. Wspólna fascynacja twórczością dwóch niezaprzeczalnych ikon muzyki francuskiej – Édith Piaf i Gusa Viseura – sprawiła, że w 2014 roku muzycy spotkali się ponownie i rozpoczęli pracę nad albumem „La Vie En Rose”. Płyta stanowi hołd dla dorobku Piaf i Viseura. Chcąc zachować spontaniczny, żywy i świeży charakter muzyki, Galliano i Luc zdecydowali się na możliwie jak najmniejszą ilość prób przed nagraniem oraz użycie instrumentów akustycznych. Duet Richard Galliano & Sylvain Luc zaprezentuje podczas koncertu autorskie aranżacje z najnowszego albumu.

 

Richard Galliano – francuski multiinstrumentalista zaliczany do grona najwybitniejszych europejskich twórców. Szerszej publiczności znany jako wybitny akordeonista i niedościgniony interpretator muzyki Astora Piazzolli. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku czterech lat. Osiem lat później wygrał prestiżowy konkurs w Cannes otwierając sobie drzwi do międzynarodowej kariery. Richard Galliano nagrał ponad 50 albumów. Współpracował z tak znakomitymi muzykami, jak Yehuda Oppenheimer, Astor Piazzolla, Juliette Greco, Charles Aznavour, Ron Carter, Chet Baker, Jan Garbarek, Wynton Marsalis, Renaud Garcia-Fons oraz Sylvain Luc.

 

Sylvain Luc – wybitny francuski gitarzysta jazzowy. Urodził się w rodzinie muzyków i rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku czterech lat. Kształcił się w prestiżowej Academy de Bayonne w klasie wiolonczeli. Doskonalił również umiejętność gry na skrzypcach, mandolinie oraz gitarze basowej. Pod wpływem muzycznego środowiska, w którym się wychowywał, zainteresował się muzyką jazzową. Swój pierwszy zespół jazzowy „Bulle Quintet” utworzył już w wieku piętnastu lat. Szybko został doceniony za swoją świetną technikę, muzykalność i umiejętności improwizacyjne. Znany jest ze współpracy z wieloma wybitnymi artystami, takich jak Dee Dee Bridgewater, Tommy Emmanuel, Renaud Garcia-Fons, Wynton Marsalis, Didier Lockwood, John McLaughlin, Billy Cobham, Victor Bailey i Richard Galliano.