MARKO TOPCHII

MARKO TOPCHII

 

Marko urodził się w muzycznej rodzinie w 1991 roku w Kijowie na Ukrainie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 4 lata pod kierunkiem Volodymira Homenyuka. W 2011 roku ukończył Narodowy Uniwersytet Sztuki im. Iwana Petrowycza Kotlarewskiego w Charkowie w klasie prof. Volodymira Dotsenki. Marko ukończył również studia doktoranckie w klasie prof. Yuri Alexika w Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie. Oprócz swojej oficjalnej edukacji Marko współpracował z Natalią Marunich oraz Eleną Galuzevskayą.

Marko zwyciężył w ponad 80 międzynarodowych konkursach gitarowych na całym świecie. Wśród tych nagród znajduje się 36 pierwszych nagród na konkursach w USA, Meksyku, Australii, Japonii, Chinach, Tajwanie, Korei Południowej, Indonezji, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii Liechtensteinie, Polsce, Serbii, Bułgarii, Czarnogórze oraz na Ukrainie.

W 2014 roku Marko dał swój debiutancki koncert w Carnegie Hall. Od 2012 roku jest artystą firmy D’Addario. Nagrał trzy płyty CD w wytwórniach Naxos, Fleur de Son Classics oraz Contrastes Records.