CYPRIEN N’TSAÏ

 

CYPRIEN N’TSAÏ

Urodzony w 1995 roku Cyprien N’tsaï dorastał w Marsylii na południu Francji. Zainspirowany przez ojca, zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat i uczęszczał do klasy Raymonda Fratiena, nauczyciela w Le Conservatoire National à Rayonnement Régional w Marsylii. W 2013 roku Cyprien przutybył do Paryża by rozpocząć naukę: wpierw u Jérémy’ego Jouve’a, następnie u Judicaëla Perroy’a w Ecole de Musique w Aulnay-sous-Bois.

Jako pasjonat swojego instrumentu, uczestniczył w wielu międzynarodowych konkursach. Zdobył wiele pierwszych nagród na konkursach w Tokio (Japonia), Petrer (Hiszpania; w młodszej grupie), Carry le Rouet (Francja), Kutnej Horze (Czechy) oraz ostatnio w Wiedniu (Austria). Nagrał również swoją pierwszą płytę CD zatytułowaną Reflets, która ukazała się w lutym 2017 roku w Sylphide Records Company (Tokio, Japonia).

Dla Cypriena N’tsaïa największą przyjemnością jest występować na scenie. Był zapraszany do wykonania koncertów w Azji (Japonia, Tajlandia), Europie (Austria, Polska, Niemcy, Włochy), jak również regularnie pojawia się na scenach we Francji. W programie młodego i utalentowanego artysty znajdują się zróżnicowane pozycje, od muzyki współczesnej po muzykę popularną. Wierzy, że połączenie muzyki akademickiej z muzyką popularną zachęci społeczeństwo do słuchania muzyki klasycznej. Stąd też program jego pierwszej płyty, a także dołączony w formie książeczki obszerny komentarz poruszający ten temat.

Obecnie uczy gitary w szkole muzycznej na przedmieściach Paryża, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności w Pôle Sup’93. Ponieważ przekazywanie wiedzy jest dla niego ważne, Cyprien N’tsaï planuje skoncentrować swoją karierę na nauczaniu, jednocześnie realizując swoje artystyczne projekty na poziomie międzynarodowym.