ADAM PALMA

ADAM PALMA

 

„Jestem pewien, że o Adamie usłyszycie nieraz w przyszłości” – Al Di Meola

„Płyta Palm-istry jest pełna świeżych pomysłów, nowych groove’ów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć!!!” – Tommy Emmanuel CGP
„Świetlana przyszłość przed tym pełnym inwencji twórczej artystą” – Acoustic Guitar, USA
„Wirtuozeria, elegancja i wyrafinowana muzykalność” – Polskie Radio

 

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2017 roku. Laureat tytułu „Najlepszy polski gitarzysta akustyczny” na Guitar Awards w Warszawie. Obecnie mieszkaniec Wielkiej Brytanii i wykładowca w klasie gitary na Uniwersytecie w Salford.

Chętnie zapraszany do wspólnych koncertów przez najwybitniejszych gitarzystów akustycznych na świecie takich jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Bireli Lagrene i inni. Występował z większością artystów polskiej estrady m.in Ewą Bem, Edytą Górniak, Eweliną Flintą, Kubą Badachem, Leszkiem Możdżerem i Krzesimirem Dębskim.

Autor trzech solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama Rheged na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017 roku.